Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor aliquetenean idelit sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem.
1-677-124-44227

info@yourbusiness.com

184 Main Collins Street | West victoria 8007

Sleduj #runjinak runnery na Instagramu

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin, lorem quis.
Top
 

O runjinak

O závodu, který otevírá začátečníkům běžecký svět a profi běžcům umožňuje prostor pro rekord!

Za celým projektem #runjinak a závodem na vzdálenost 3,9 km, který je dnes rozšířen do 6 měst v ČR a na Slovensku, stojí spontánní nápad youtubera Tomáše Touhy.

Tomáš se chtěl svými fanoušky potkat osobně, aktivně, a jak sám říká, jinak, než všichni ostatní youtubeři.

Původním a jediným cílem projektu #runjinak je od roku 2015 dostat Tomášovo mladé publikum, alespoň na chvíli od počítače a internetu.

 1. Rok 2015

  V listopadu 2015 Tomáš uspořádal první běh s fanoušky, který byl původně postaven jako noční výběh centrem Prahy.

  Fanoušci přicházeli na event převážně po škole, ještě s batohem na zádech.

  Na základě batohu, jako symbol nočních výběhů, vzniklo v roce 2015 původní logo (běžec s batohem na zádech).

  Původní trasa vedla z Holešovic přímo na Náměstí Republiky a zpět se zastávkou na lehkou rozcvičku pod vedením Tomáše. Z každého běhu vyšlo hlavní video na Youtube, kde se mohl každý z účastníků vidět a samozřejmě řada společných fotek.

  Výběh se konal pravidelně a nepřetržitě každý měsíc až ke konci roku 2016.

 2. Rok 2016

  V roce 2016 přišla zásadní změna konceptu.

  Každý měsíc chodilo stále více běžců a akce se dostala, díky odhodlanému přístupu celého organizačního týmu a sociálním sítím, až za hranice Tomášových fanoušků.

  Formát výběhu se změnil na veřejný trénink vedený profesionálními trenéry za moderování Tomáše. Základní myšlenka však zůstala zachována, běh má být stále dostupnou zábavou zadarmo.

  V polovině běžecké sezóny roku 2016 napadlo Tomáše okruh dlouhý 3,9 km proměnit v závod, který otevírá začátečníkům běžecký svět a profi běžcům umožňuje prostor pro rekord.

 3. 31. 8. 2016

  Tomáš pořádá závod dlouhý 3,9 km ve spolupráci s Tančícím domem, který poprvé v historii vede od dolních pater až po střechu Tančícího domu.

  Na závod dorazilo 108 běžců, událost byla vytištěna v mnoha denících, běžeckých portálech, rádiích a fotky a videa sdílí běžecká komunita po celé ČR.

 4. Rok 2017

  #runjinak pokračuje ve formě závodu na vzdálenost 3,9 km stále a nepřetržitě každý měsíc, vždy poslední středu v měsíci.

  Fanoušci a účastníci závodů sdílí svoje běžecké aktivity na sociálních sítích s hashtagem #runjinak, kupují si běžecká trika se symbolem 3,9 km na zádech a reprezentují myšlenku na velkých závodech po celé ČR.

 5. 17.11.2017

  Organizuje #runjinak běh ve spolupráci s Korzo Národní. Tradiční trasu studentského pochodu Albertov – Národní účastníci běží. Na akci dorazila stovka běžců, kteří oslavili #svobodujinak, takto velkolepě byla ukončena celá běžecká sezóna.

 6. Rok 2018

  #runjinak získává nové zásadní partnery, Tomáš a celý jeho tým si dává pauzu od rozjetého formátu a přemýšlí, jak #runjinak posunout na další úroveň.

  V dubnu představuje svůj vlastní #runjinak trenérský tým. Spouští v Praze 2x týdně pravidelné tréninky pro veřejnost.

  Představuje ambasadory myšlenky #runjinak, kteří jsou napříč všech věkových kategorií, běžeckých ambicí a především zastupují různá města.

Často se nás ostatní ptají, čím je #runjinak jiný, než podobné běžecké akce. Za prvé, je to nápad youtubera, snad prvního a jedinýho influencera, který motivuje své fanoušky a diváky ke sportu a zdravému životnímu stylu. A za druhé název #runjinak vychází ze 100dílného pořadu na Youtube #motivacejinak, kterým se Tomáš dostal do povědomí na Youtube scéně.

 

#runjinak tour po ČR&SK

Před celým týmem a komunitou stojí dlouho očekávaný krok.

Představit celou myšlenku #runjinak i závod na vzdálenost 3,9 km v dalších městech. První zastávkou tour bude Brno 26.5. a další města jsou pak Liberec, Olomouc, Bratislava, Plzeň a České Budějovice.